AKTUALNOŚCI

 


ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA AKTORSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Rozpoczynamy kolejny rok edukacji teatralnej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych stałymi zajęciami aktorskimi do DK Rakowiec lub Dk Włochy.

 

 

 

LATO W TEATRZE w Kocinie

Już po raz trzeci Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie docenił tworzone trzez nas projekty edukacyjno-kulturalne. W 2011 i 2012 roku w raz ze Stowrzyszeniem Stacja Bukownica realizowaliśmy projekt w ramach programu "Lato w Teatrze". W tym roku napisany przez naszego lidera Sebastiana Stafeckiego projekt uzysjał trzecie miejsce wśród ponad stu projektów z całej Polski. W raz ze Stowarzyszeniem Na Górze przeprowadziliśmy dwutygodniowe warsztaty artystyczne we wsi Kocina. W raz z młodzieżą z Gminy Sośnie stworzyliśmy piękny spektakl łączący tradycję ze współczesnością. Było wspaniale! Największym podziękowaniem za naszą pracę były hektolitry łez wylane na zakończenie projektu przez uczestników, którzy nie chcieli się z nami rozstać. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony projektu http://teatrwkocinie.wordpress.com/ oraz bloga "LWT w KOCINIE DZIEŃ PO DNIU" gdzie jest zamieszczona relacja z całego projektu. Dołączcie także do nas na Facebooku : https://www.facebook.com/mlodziartyscizewsi. Poniżej zamieszczamy trailer przygotowanego spektaklu "Stare-Nowe-Nasze".


ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA AKTORSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 

 

 

"Potomek" na festiwalu Letnia Akcja Teatralna 2012 w Teatrze Druga Strefa

 


17 sierpnia o 20:00 w Teatrze Druga Strefa zagramy "Potomka" w ramach Letniej Akcji Teatralnej 2012. Bilety można kupić na stronie: www.teatrdrugastrefa.info. Więcej informacji o festiwalu na: http://www.teatrdrugastrefa.pl/lat2012.html
 

19 zł zamiast 38 zł za dwa bilety na spektakl „Potomek” w wykonaniu Teatru Imperatyw w Domu Kultury Rakowiec ul. Wiślicka 8, (18 lub 20 maja, godz. 19.00) więcej...

 

 

 

 

 

SPECJALNA OFERTA PROMOCYJNA NA KWIETNIOWE SPEKTAKLE "POTOMKA"

19 zł zamiast 38 zł za dwa bilety na spektakl „Potomek” w wykonaniu Teatru Imperatyw w Domu Kultury Rakowiec (16 albo 23 kwietnia, godz. 19.00) więcej...

 

 

Premiera "Potomka" na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Offowych Teatralny RakOFFwiec.

Premiera naszej nowej sztuki "Potomek" odbędzie się 27 marca w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Offowych Teatralny RakOFFwiec. "Potomek" to tragikomedia inspirowana tworczością Woody Alena. Utrzymany na granicy realności i absurdu spektakl przygląda się problemowi posiadania dzieci przez osoby homoseksualne, zawiedzionym rodzicielskim oczekiwaniom i zadaje pytanie o sens posiadania potomstwa.

 

 

WARSZTATY DLA AKTORÓW
Z  AMERYKAŃSKICH TECHNIKI AKTORSKICH
                                                 

Codzienna rzeczywistość nie wystarcza aktorowi: potrzebuje on formy artystycznej aby wyrazić tę rzeczywistość. Życie! Kiedy zostaje się aktorem , wybiera się dążenie do niezależności i możliwości ewoluowania, rozwoju dopóki nam na to pozwala nasze życie.Ten rozwój jest prawdziwą i najgłębszą potrzebą jednostki, kiedy oświadcza : „Chce być aktorem”
STELLA  ADLER

     Imperatyw Teatralny serdecznie zaprasza na warsztaty z amerykańskich technik aktorskich. Warsztaty poprowadzi aktorka Agnieszka Grzybowska*, na co dzień mieszkająca i pracująca w Paryżu. Wielokrotna uczestniczka warsztatów z Bobem McAndrew **, Nancy Bishop, Grzegorzem Bralem, Michaiłem Ugarowem.

     Będą Państwo mieli możliwość zapoznania się z nie publikowanymi dotąd w Polsce amerykańskimi technikami aktorskimi między innymi : Stansforda Meissnera i Stelli Adler oraz pogłębienia technik już rozpowszechnionych, takich jak Michaiła Czechowa czy K.S. Stanisławskiego.

CZAS TRWANIA: 16,17,18,19 marca (6 - 8 godzin dziennie)
CENA : 450 zł ( w przypadku przedpłaty na konto - do 1 marca - koszt wynosi 400 zł)
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKOW:  10 osób
MIEJSCE: DK ”Rakowiec” , Warszawa, ul. Wiślicka 8
KONTAKT: 601 092 442

(Istnieje możliwość otrzymania  materiału, z nagranych na warsztatach scen, na nośniku DVD).

W WARSZTATACH  MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ TYLKO AKTORZY, STUDENCI III i IV-go ROKU SZKÓŁ TEATRALNYCH,  BĄDŹ AKTORZY AMATORZY Z PRZYNAJMNIEJ KILKULETNIM STAŻEM SCENICZNYM.

-----------------------------------------------------------------------
TEMATY WARSZTATÓW: (niektóre z zagadnień)

•    Przygotowanie do castingu – metoda sprawdzenia „check”.

•    Życie postaci i jej rzeczywistość.

•    Improwizacja jako podstawa techniki  aktorskiej: aktor i potęga wyboru, charakter i kręgosłup postaci.

•    Doświadczenie memo sensoryczne ( pamięciowo -zmysłowe).

•    Analiza tekstu monologu i sceny.

•    Jak znaleźć rozluźnienie poprzez koncentrację i spontaniczność pozostając jednocześnie logicznym i rygorystycznym.

•    Całość aktora poprzez jego charakter: jego świat umysłowy, fizyczny, emocjonalny i metafizyczny.


•    Świadomość instrumentu aktora i jego mechanizmy działania oraz  interakcji.

•    Jak przesunąć granice uwarunkowań, autocenzury i lęku pustki.

---------------------------------------------------------------------

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów z powodu niewystarczającej liczby uczestników.


* AGNIESZKA GRZYBOWSKA, http://www.agnieszkagrzybowska.pl,
(za granicą znana także jako Anna Verma), aktorka i coach, ukończyła PWST we Wrocławiu (wydział aktorski,1997-2001), Method Acting Center - atelier dla aktorów i scenarzystów,  Acting in English Master Class z Nick Millet, a także dwuletnią Specjalizację Pantomimiczno-Ruchową: szermierka, akrobatyka, jazda konna, taniec, pantomime. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach z Bobem McAndrew**, a także :
- 2011 Nancy Bishop - klasa mistrzowska z techniki gry przed kamerą i strategi marketingowych
- 2010 Intensywny staż z techniki gry przed kamerą z Bob McAndrew - Paryż
- 2009 Teatr Pieśni Kozła - warsztat techniki aktorskiej z Grzegorzem Bralem
- 2008 Moskiewski Teatr „D.O.C” - warsztat improwizacji z Michaiłem Ugarowem
- 1997 Olga Szwajgier - warsztat wokalny
Występowała w wielu polskich teatrach m.in Słupsku, Wrocławiu, Koszalinie, Olsztynie, Warszawie. Często grywa w polskich i zagranicznych serialach i produkcjach filmowych. Od 2009 roku mieszka w Paryżu. Gra, prowadzi warsztaty, rozwija swe umiejętności aktorskie i trenerskie.

** BOB MC ANDREW, http://www.bobmcandrew.com, 
reżyser, pisarz, coach nowych talentów dla Century Fox oraz  Paramount Studio w Hollywood, a także  coach w filmach  Luc’a Bessona ,Alana Pakula, John’a Hustona, trenował między innymi takich aktorów jak:

 - Christopher Walken « OSKAR DLA NAJLEPSZEGO AKTORA, Deer Hunter »,
- Chris Cooper « OSKAR DLA NAJLEPSZEGO AKTORA “Adaptation”, “American Beauty” »,
- Jon Linstrom, "Port Charles."
- David Paymer, "Mister Saturday Night."
- Tom Selleck, "Magnum P.I."
- Corbin Bernsen, "L.A. Law...

 

NOWA PREMIERA W NA DZIEŃ TEATRU

Na 27 marca przygotowujemy nową premierę. Spektakl "Potomek" autorstwa Sebastiana Stafeckiego to tragikomedia inspirowana tworczością Woody Alena. Utrzymany na granicy realności i absurdu spektakl przygląda się problemowi posiadania dzieci przez osoby homoseksualne, zawiedzionym rodzicielskim oczekiwaniom i zadaje pytanie o sens posiadania potomstwa.

 

!!!!!!! W KOŃCU MAMY STAŁĄ SIEDZIBĘ !!!!!!!

Od września 2011 roku jesteśmy rezydentami DK Rakowiec. Zapraszamy wszystkich do zajrzenia w to niepozoren na pierwszy rzut oka miejsce. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że DK rakowiec to miejsce niezwykłe, pełne ciekawych projektów i fantastycznych ludzi. 

 

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU "LATO W TEATRZE"

Podjeliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Stacja Bukownica i otrzymaliśmy od Instytutu Teatralnego dotację na warsztaty teatralne w ramach projektu "Lato w Teatrze". Warsztaty odbędą się od 4 do 17 lipca na starej stacji kolejowej w Bukownicy. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tych warsztatach prosimy o kontakt. Warsztaty są bezpłatne, jednak nie zapewniamy noclegu i wyżywienia, możemy jednak pomóc w zanlezieniu zakwaterowania.