\"MAŁY APLAUZ\" - DLA DZIECI W WIEKU 8-12 LAT.

"Zabawy na scenie i przed kamerą"
Zajęcia aktorskie przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat.

 

 WTOREK godz. 16:00-17:30

DK RAKOWIEC

ul. Wiślicka 8

opłata: 80zł/m-c (1 x tyg. 90min.)

 

Instruktorzy: Izabela i Sebastian Stafeccy – Aktorzy i Pedagodzy Teatru. 

Informacje i zapisy: tel.601-092-442 

 

Dzieci mają naturalną skłonność do imitowania świata, który je otacza. Uwielbiają także tworzyć niezwykłe, fantastyczne historie. Bazując na tych umiejętnościach, poprzez zabawy i techniki aktorskie można rozwijać ich zdolności psychofizyczne. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci nauczą się współdziałania w grupie, pobudzą fantazję i twórcze myślenie, a także uzyskają większą samodzielność i pewność siebie. Będą także miały możliwość na własnej skórze poznać pracę aktora: ćwiczyć dykcję, koncentrację, rytmikę, koordynację i pamięć. Poznają podstawy ruchu scenicznego, stworzą rolę i nauczą się radzić sobie z tremą – a to wszystko poprzez zabawę. Zwieńczeniem tej pracy będzie występ przed publicznością i nagranie stworzonego na zajęciach spektaklu. Dodatkowo, aby urozmaicić zajęcia, dzieci będą miały okazję spróbować swych sił przed kamerą. Ich sceny będą nagrywane, a pod koniec roku otrzymają pamiątkowy filmik ze swoich występów.


 

  

 

Prowadzący - Izabela i Sebastian Stafeccy - o zajęciach:

Od najmłodszych lat szkolnych dzieci czeka wiele wyzwań. Przepytywanie pod tablicą, recytacja wierszy na galach i apelach szkolnych, przygotowywanie prezentacji i omawianie ich na forum klasy, w końcu prezentacja maturalna, egzaminy ustne na studiach, potem rozmowy kwalifikacyjne o pracę. Bardzo ważne jest zatem kształtowanie już od najmłodszych lat pewności siebie, umiejętności komunikacyjnych i prezentacji własnej osoby.
Nie ma lepszego sposobu na uzyskanie tych umiejętności, jak praktyczne ich ćwiczenie na zajęciach aktorskich. Poznając warsztat i techniki aktorskie, młodzi ludzie uczą się panować nad głosem, radzić sobie z tremą i stresem towarzyszącym publicznym wystąpieniom, kształtują prawidłową dykcję i technikę mowy. Biorąc udział w aktorskich improwizacjach rozwijają wyobraźnię, kreatywność i uczą się radzić sobie w każdej sytuacji.

Początkowym etapem zajęć teatralnych jest zintegrowanie grupy i nauczenie jej członków współdziałania i pracy w zespole, zdolności niezbędnych w późniejszym życiu zawodowym i społecznym. Duże znaczenie dla aktora ma także nabycie i ćwiczenie umiejętności koncentracji, która przydaje się nie tylko na scenie, ale także podczas szkolnych lekcji. Jedną z największych wartości, jakie przynoszą zabawy i ćwiczenia aktorskie, jest pozbycie się kompleksów, nabranie pewności siebie, a także dystansu do samego siebie, bo jak się świetnie nie bawić i nie śmiać z samego siebie, kiedy w czasie ćwiczeń gra się psa, leniwca albo fretkę...